Co wspólnego ma Continental z VW ID? Nie chodzi tylko o opony!

Nowy elektryczny Volkswagen ID.3 ma wysokowydajny komputer opracowany przez Vitesco Technologies - oddział Continental.

Continental kojarzy się głównie z oponami. To fakt. Nie każdy jednak wie, że firma produkuje też nowoczesne komputery pokładowe do aut elektrycznych. Właśnie taki komputer Continental stworzył dla Volkswagena ID.3.

VW ID.3 + Continental = technologia jutra

Auta elektryczne wytwarzają ogromne ilości danych. Ich systemy są coraz bardziej złożone. Continental, producent opon premium i firma technologiczna, z powodzeniem rozwija i wdraża zaawansowane cyfrowe systemy łączności i sterowania w samochodach elektrycznych.    

System stworzony przez Continental:

  • aktywuje silnik elektryczny
  • koordynuje polecenia inicjowane przez pedał gazu
  • odgrywa ważną rolę w ładowaniu i zarządzaniu energią
  • działa jako interfejs do innych jednostek sterujących wewnątrz pojazdu
  • umożliwia łączność z otoczeniem samochodu, po to by zapewnić np. aktualizacje oprogramowania.

To dla nas wielkie osiągnięcie, że nasza koncepcja serwera jest obecnie wdrażana do produkcji seryjnej w firmie Volkswagen. Nie chodzi tylko o nową erę rozwoju złożonej architektury elektronicznej, to kamień milowy w cyfrowej transformacji” – mówi Helmut Matschi, szef działu projektowania rozwiązań do wnętrz pojazdów w Continental.  

Na czym jeździ elektryk od Volkswagena?

Nie mogło być inaczej. Volkswagen ID.3 jest fabrycznie wyposażony w letnie i zimowe opony Continental.  Na lato: Continental EcoContact™ 6, a na zimę: Continental WinterContact™ TS 850 P.

Opony zostały specjalnie dostosowane do wymagań modelu ID.3 i mają:

  • niskie opory toczenia (to daje oszczędność energii)
  • niski poziom hałasu
  • technologię ContiSeal™.

Czym jest ContiSeal™?
To technologia, która natychmiast uszczelnia przebicia bieżnika o średnicy do 5 mm.  Po uszkodzeniu opony można kontynuować jazdę z nieograniczoną prędkością przez 200 km. Więcej o technologii.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Brak głosów. Oceń artykuł!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Spis treści

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) w związku z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera.