Tire Technology Award J2A dla Continental! Zwycięstwo w 6 kategoriach i wyróżnienie. Innowacja, mobilność i najnowsze technologie.

Jury nagrody „Journey to Automation”, przyznawanej przez brytyjskie czasopismo branżowe European Rubber Journal (ERJ), uznało Continental za zwycięzcę w sześciu kategoriach i zdobywcę prestiżowego wyróżnienia Tire Technology Award!

Opony jutra nagrodzone dziś

Nagrodzono koncepcję kół i opon Conti C.A.R.E., która zastępuje tradycyjną felgę i oponę. Jak?

Opony Conti C.A.R.E. (Connected, Autonomous, Reliable, Electrified) mają wbudowane czujniki, które analizują dane o głębokości bieżnika, uszkodzeniach, temperaturze i ciśnieniu. Dane są transmitowane w czasie rzeczywistym do chmury. Odpowiada za to system ContiSense™. Na koniec narzędzie ContiConnect™ Live wykorzystuje te dane by ułatwiać operatorom zarządzanie flotą.

Dodatkowo, dzięki koncepcji SilentWheel Continental, felga samoczynnie redukuje wibracje wytwarzane podczas jazdy.

Idealne dla robotaksówek

Robotaksówki to coraz bardziej realna wizja (nie tylko w „Westworld”). To przyszłość mobilności. Mało kto wie, że prace nad nimi zaczęły się wiele lat temu. Również u producentów opon.

Jury nagrody „Journey to Automation”, pochwaliło koncepcję aktywnej regulacji ciśnienia w oponach za pomocą pomp odśrodkowych wbudowanych w koło. Kiedy pojazd przyspiesza, siły odśrodkowe w kole oddziałują na pompę, wytwarzając sprężone powietrze.


Czy wiesz, że…

Technologia PressureBoost wykorzystuje tak zgromadzone powietrze do szybkiego dostosowania ciśnienia w oponach do różnych warunków jazdy?

Ta technologia PressureProof utrzymuje ciśnienie w oponach w idealnym zakresie i pomaga osiągnąć trwały spadek emisji CO2. Nadmiar sprężonego powietrza jest magazynowany w zbiorniku zintegrowanym w obręczy opony.

Dzięki temu elektryczne robotaksówki mogą zwiększać ciśnienie w oponach, aby przewozić cięższe ładunki i pełnić funkcje dostawcze poza godzinami szczytu.

Dzięki temu elektryczne robotaksówki mogą zwiększać ciśnienie w oponach, aby przewozić cięższe ładunki i pełnić funkcje dostawcze poza godzinami szczytu.

Inspirująca inżynieria Continental

Jury wyraziło uznanie dla firmy Continental za udane połączenie innowacji, technologii informatycznej i inspirującej inżynierii.

Projekt Conti C.A.R.E. został również pochwalony za przyjęcie „proaktywnego podejścia do spełniania wymagań producentów pojazdów (OEM) przy zastosowaniu rozwiązań technologicznych, które powinny mieć znaczący wpływ na cały przemysł motoryzacyjny”. Nagroda została wręczona podczas wirtualnej ceremonii w połowie września 2020 roku.

Technologia jutra  już dziś

Technologia Continental to nie tylko koncepcje przyszłości. To praktyczne innowacje, które już dziś można mieć w swoim samochodzie.

Sprawdź, jak działają najnowsze opony z technologią redukcji hałasu ContiSilent™ i uszczelniania 80% przebić ContiSeal™.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów. Oceń artykuł!

Nie przegap aktualności od ContiOne!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) w związku z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera.