Kategoria: Ciekawostki

Koronawirus i polski transport – jak jest naprawdę?

Dlaczego dobre opony są szczególnie ważne w czasie pandemii? Jak radzą sobie polskie firmy transportowe? Jakie mają strategie i na co postawiły? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w nowym Raporcie ICAN Research dla Continental Opony Polska.

Łyżka do opon

Łyżki do opon – przeżytek czy przydatny gadżet?

Opona to część pojazdu, która jest bardzo podatna na uszkodzenie. To ona jako jedyny element ma bezpośredni kontakt z drogą. Przebicie, pęknięcie lub naturalne zużycie – wszystko to prowadzi do konieczności demontażu ogumienia. Często zdarza się to w najmniej sprzyjających warunkach, na drogach nieutwardzonych, z dala od większych miejscowości, gdzie można skorzystać z pomocy wulkanizatora.

Motocykl

Opony motocyklowe, a styl jazdy

Styl jazdy motocyklem powinien być kompatybilny z rodzajem dobieranych opon. Kluczową rolę odgrywa tu także nawierzchnia, po której będziemy się poruszać. W zależności, czy poruszamy się po jezdni, czy może jesteśmy miłośnikami polnych, piaskowych oraz innego rodzaju off-roadowych dróg, krótkich czy długich dystansów, szybkiej czy wolniejszej jazdy – będziemy szukać opon o odpowiedniej charakterystyce.

Recykling opony – jak to wygląda?

Każda opona żyje niejako własnym życiem, które wcześniej czy później dobiega końca. Pojawia się wówczas pytanie: co można zrobić z nienadającym się do jazdy ogumieniem? Jak wiele innych materiałów, również opony podlegają różnego rodzaju recyklingowi – materiałowemu lub energetycznemu. Należy jednak pamiętać, że zużyte opony mogą służyć jeszcze do wielu innych celów. Prześledźmy jak wygląda proces recyklingu opony, ale też jak z pomocą wyobraźni można nadać zużytemu sprzętowi nowe życie.