Nowość: AquaCTRL – wycieraczki (nie tylko) na duże prędkości od Continental

Sprawne wycieraczki to dziś o wiele ważniejszy temat niż kiedyś. Dlaczego?

Przy jeździe autostradą w ulewnym deszczu, bezpieczeństwo kierowców zależy m.in. od sprawności wycieraczek.

Wycieraczki (nie tylko) na duże prędkości

Duże prędkości to wyzwanie dla wycieraczek. Ważne by działały skutecznie. Muszą być też odporne na zawirowania aerodynamiczne. I… nie hałasować.

Poznaj 3 cechy dobrej wycieraczki

Po pierwsze – maksymalny kontakt z szybą

Wycieraczki Continental AQUACTRL wyposażone są w profil, który skutecznie przekształca siłę opływu powietrza w maksymalny kontakt z szybą.

Po drugie – stabilny ruch

Metalowa szyna zapewnia równomierny docisk pióra na całej długości. To daje stabilny ruch przy wysokich prędkościach.

Po trzecie – brak hałasu

Odpowiednio wyprofilowany element gumowy jest w większości aut ekstremalnie cichy.

To wszystko przekłada się na bezpieczeństwo jazdy: kierowca ma zapewnioną przejrzystość szyby, a pracy wycieraczek nie towarzyszą rozpraszające uwagę, irytujące odgłosy.

Wycieraczki – czemu się zużywają?

Wycieraczki zużywają się nie tylko podczas pracy. Ma na to wpływ także promieniowanie UV i wysokie temperatury. Niestety, stara, stwardniała guma może wyżłobić ślad na szkle, którego usunięcie będzie trudne.

Wycieraczki szyb: kiedy wymienić?

Oto 4 przypadki, kiedy warto pomyśleć o wymianie wycieraczek:

  • wycieraczka pozostawia zacieki
  • pióro nie przesuwa się płynnie po szkle
  • wycieraczki hałasują
  • stelaż/guma są uszkodzone

W ostatnim wypadku wymiana jest już raczej koniecznością, a nie kwestią wyboru. Każde użycie wycieraczek może skończyć się zarysowaniem szyby.

Czy wycieraczki Continental pasują do auta Twojego klienta?

Wycieraczki są dostępne jako pojedyncze sztuki ale też jako zestawy dedykowane do poszczególnych modeli samochodów.

Continental AquaCTRL to pióra wycieraczek z najwyższej półki, reprezentujące jakość produktów OEM (Original Equipment Manufacturer) – ale w lepszej cenie.

Wstępnie zamontowany adapter wycieraczek Continental pasuje do większości aut. W przypadku braku kompatybilności mamy dostarczane wraz z piórami przejściówki.

Wycieraczki przednie

Dostępne zestawy to 50 pozycji katalogowych dla różnych modeli aut. Zestawy obejmują dwa pióra – po stronie kierowcy i pasażera.

Wycieraczki tylne

Oferta wycieraczek Continental AQUACTRL to 31 pozycji. Mają one te same parametry co najwyższej jakości części OEM i montowane są w dokładnie taki sam sposób.

Korzyści dla warsztatów i sklepów

Wycieraczki szyb przednich Continental AQUACTRL to 21 pozycji katalogowych, które stanowi pokrycie ponad 90 proc. modeli samochodów jeżdżących po drogach Europy.

Dla warsztatu oraz sklepu jest to duża korzyść: dzięki uniwersalności produktu znacznie łatwiej jest zapewnić stałą dostępność wycieraczek do większości modeli aut.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów. Oceń artykuł!

Nie przegap aktualności od ContiOne!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) w związku z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera.