Lewis Hamilton w Extreme E

Mistrz Świata Formuły 1 powołał swój własny zespół: X44
Lewis Hamilton extrem e

Ekstremalny wyścig w ekstremalnych warunkach

Organizatorzy serii wyścigów off-roadowych Extreme E, ujawniają informacje o kolejnych zespołach, które przeniosą profesjonalny sport motorowy w najdalsze zakątki planety – tym razem w elektrycznych SUV-ach

Mistrz Świata Formuły 1 Lewis Hamilton ogłosił, że jego nowo założony zespół X44 dołączy do wyścigów.

„W projekcie Extreme E spodobało mi się nastawienie na środowisko” – mówi król wyścigów samochodowych, wyjaśniając swoje zaangażowanie.

Cechą charakterystyczną Extreme E jest wybór miejsc, w których odbędą się wyścigi. Znajdują się one w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów zagrożonych ekologicznie. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi fanów sportów motorowych na całym świecie, a także polityków, lokalne społeczności i władze, na zmiany klimatyczne. Organizatorzy zachęcają do podwojenia wysiłków na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia, w miejscach, gdzie odbędą się wyścigi.

„Każdy z nas ma moc, by coś zmienić” – mówi Hamilton.

Zawodnik wyjaśnia: „Fakt, że mogę połączyć swoje zamiłowanie do motoryzacji z miłością do naszej planety, aby wywrzeć pozytywny wpływ na klimat, naprawdę wiele dla mnie znaczy. Czuję się niesamowicie dumny, mogąc zaprezentować mój zespół i potwierdzić jego uczestnictwo w formule Extreme E”. 

Specjalne samochody i specjalne opony

Formuła Extreme E, została powołana przez ten sam wizjonerski zespół, który założył Formułę E. Firma Continental dostarczy opony zaprojektowane specjalnie do elektrycznych aut ODYSSEY 21.

Od 2021 r. Continental będzie głównym sponsorem wyścigów Extreme E. Wszystkie pojazdy, biorące udział w tych wyścigach, będą wyposażone w specjalne opony, przeznaczone do zróżnicowanych i niezwykle wymagających warunków terenowych.

Continental – ContiConnect™ – to cyfrowa platforma do monitoringu opon. Zapewni ona bezprzewodową łączność z ogumieniem podczas wyścigów. Czujniki wewnątrz opon umożliwią stałe monitorowanie ciśnienia i temperatury.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Brak głosów. Oceń artykuł!

Nie przegap aktualności od ContiOne!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) w związku z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera.