Dyrektor Handlowy Continental Opony Polska przechodzi na emeryturę

Z ostatnim dniem grudnia 2020 roku Jerzy Mendala, Dyrektor Handlowy Działu Opon Osobowych i Członek Zarządu Continental Opony Polska, kończy pracę w spółce, przechodząc na zasłużoną emeryturę.

Z polskim oddziałem koncernu Continental AG, firmy technologicznej i producenta opon premium, Jerzy Mendala był związany niemal od samego początku jego działalności, czyli od 23 lat. W 1997 roku został wybrany spośród zatrudnionych w czeskim oddziale koncernu i, jako jeden z pierwszych, rozpoczął pracę w nowo utworzonym polskim biurze. Na stanowisku Dyrektora Handlowego i Członka Zarządu był odpowiedzialny za strategię sprzedaży w Polsce, a także wspieranie rozwoju sprzedaży koncernu w krajach bałtyckich. Ważnym obszarem jego działalności była także rozbudowa zespołów sprzedażowych.

„Kiedy myślę o Jerzym Mendali, przede wszystkim widzę jego ogromny wpływ na DNA polskiej spółki koncernu Continental. Budował tę firmę od podstaw, a jego wysoki profesjonalizm, bogate doświadczenie oraz styl zarządzania i umiejętność budowania relacji opartych na wzajemnym zaufaniu przyczyniły się do rozwoju i sukcesów Continental Opony Polska. Od początku tworzył politykę cenową spółki i jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w latach 90. Jerzy był autorem pierwszego cennika COP w polskich złotych. Reprezentowane przez niego wartości wspierały także rozwój wielu naszych partnerów biznesowych. Podczas naszej długoletniej i bardzo owocnej współpracy zrealizowaliśmy wiele ważnych projektów, takich jak wprowadzenie sieci serwisów BestDrive na polski rynek czy ekspansja na rynki zagraniczne, takie jak Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina. Niewątpliwym sukcesem Jerzego jest fakt, że firma Continental, startując z pozycji gracza o kilkuprocentowym udziale w rynku, stała się wiodącym dostawcą opon w Polsce. Jego postawa, wartości i konsekwencja w działaniu sprawiły, że stał się niekwestionowanym autorytetem w firmie, któremu wielu pracowników zawdzięcza nieocenioną pomoc w rozwijaniu kariery. Chciałbym z całego serca podziękować Jerzemu za ten wspaniały czas, za to, że wspólnie mogliśmy mierzyć się z wyzwaniami, a także świętować sukcesy”

mówi Dariusz Wójcik, Dyrektor Generalny Continental Opony Polska.

Jerzy Mendala jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) na Wydziale Handlu i Usług. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Ministerstwie Handlu Wewnętrznego i Usług. Następnie pracował w spółkach handlu zagranicznego branży drzewnej i chemicznej. Po okresie transformacji od 1989 roku był zatrudniony w biurze handlowym związanym z obsługą importu opon Uniroyal, jednej z marek ogumienia należących do koncernu Continental AG.

Pracownicy i Zarząd spółki Continental Opony Polska życzą Jerzemu dużo radości, szczęścia oraz realizacji swoich pasji podczas zasłużonego odpoczynku na emeryturze.

Informacje na temat nowego Dyrektora Handlowego Continental Opony Polska sp. z o.o. zostaną przekazane w osobnym komunikacie.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów. Oceń artykuł!

Nie przegap aktualności od ContiOne!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) w związku z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera.